Prezentacja zdrowe odżywianie dla dzieci

Pobierz

Jestem tym, co jem Mózgowe jedzenie Z kulturą przy stole Jak kupować jedzenie 2.Prezentacja programu PowerPoint ZDROWE ODŻYWIANIE Dietetyka to nauka, która bada jak to, co spożywamy wpływa na nasze zdrowie i wydajność organizmu.. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. Do szkoły powinno wziąć się drugie śniadanie Jeść należy o stałych porach i starać się nie podjadać między posiłkami (w szczególności słodyczy) Należy pamiętać o piciu wody, także w szkoleZdrowa dieta dla dziecka (prezentacja edukacyjna) 1 z 10Zdrowa dieta dla dziecka - zdrowe nawyki żywieniowe imaoscarjuliet, lic. CC BY 2.0 Zerwać z niezdrowymi nawykami Otyłość u dzieci, to jeden z największych problemów współczesnej cywilizacji.PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE to dostarczanie niezbędnych składników pokarmowych oraz regularność posiłków Białko Podstawowy składnik budulcowy, który warunkuje wzrost i regenerację organizmu.. Rzadsze spożywanie posiłków niż 3 w ciągu dnia powoduje obniżenie stężenia glukozy we krwi (hipoglikemię), co wywołuje uczucie głodu, zmęczenia, pogarsza koncentrację uwagi.. 2/3Zdrowe odżywianie - prezentacja - YouTube.Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom nawyki zdrowego żywienia.. Nadmierne spożycie Nadmiar spożycia białka, węglowodanów i tłuszczów, w dostarczanym pożywieniu, głównie niemowlętom żywionym sztucznie, lub w sposób mieszany ma związek z występowaniem: - otyłościKomentarz do piramidy żywieniowej - zasady zdrowego żywienia Jedz regularnie 5 posiłków ipamiętaj oczęstym piciu wody (co najmniej 6 szklanek dziennie) oraz myj zęby pojedzeniu..

Prezentacja: Zdrowe odżywianie - edukator.pl.

Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.Racjonalne żywienie Rozkład ilości energii na poszczególne posiłki: I śniadanie 25-30% II śniadanie 5-10% Obiad 30-35% Podwieczorek 5-10% Kolacja 15-20% Pierwsze śniadanie bardzo ważne.. Oto kilka jego zasad: Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. ZDROWE ODŻYWIANIE.Dzieci w wieku szkolnym powinny spożywać 4-5 posiłków dziennie.. Przed wyjściem do szkoły należy zjeść śniadanie -to najważniejszy posiłek dnia!. Tak o zdrowie dbaj mój zuchu.7.Ekspozycja w klasie zasad racjonalnego odżywiania.. Kolorowanki, łamigłówki, ćwiczenia, wiersze .10 zasad prawidłowego żywienia Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. Współcześnie nie mamy czasu, ale aby dłużej móc cieszyć się życiem powinniśmy dbać o siebie, a więc także prowadzić zdrowy tryb życia.. Slow Food Warszawa przygotowało filmiki, w których dzieciaki prezentują różne ważne aspekty jedzenia.. Jedz posiłki regularnie (5 posiłków co 3-4 godziny).. Dla starszych i dla mniejszych.. Prawidłowa dieta dziecka pomoże wykształcić mu zasady zdrowego żywienia, które będzie stosował całe życie.. Jedz różnorodne warzywa iowoce jak najczęściej iw jak największej ilości.. Posiłki powinny być jedzone o stałych porach w ciągu dnia.1.. Poniżej znajdziecie prezentację multimedialną, którą możecie wykorzystać podczas zajęć dotyczących własnie tego problemu, a zawarte w prezentacji informacje może pozwolą Wam łatwiej dotrzeć do przedszkolaków… Aby pobrać plik, kliknij w link poniżej.Zasady Zdrowego Żywienia związane z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży..

Wiersze na temat zdrowego trybu życia.

Ilość cukrów prostych należy ograniczać (poniżej 10% dobowego zapotrzebowanie energetycznego).. Dziecko chodzące do szkoły musi mieć wykształcony nawyk zjadania pierwszego śniadania przed wyjściem z domu.Żywienie dzieci Zdrowa dieta dla dziecka (prezentacja edukacyjna) 9 z 10 Zdrowa dieta dla dziecka - zalety freshheadfilms, lic. CC BY-ND 2.0 Wprowadzając te proste zamienniki, możemy poprawić kondycję naszych dzieci.. Czasem mogą wystąpić bóle brzucha i inne dolegliwości.Z chemicznego punktu widzenia dzielimy je na cukry: proste (glukoza, fruktoza) złożone (skrobia) Zapotrzebowanie energetyczne na węglowodany powinno pochodzić przede wszystkim z węglowodanów złożonych.. 4.Scenariusz zajęć dla dzieci 5-6letnich Temat: ZDROWE ODŻYWIANIE.. "Piramida życia".Plik zdrowe odżywianie.ppt na koncie użytkownika dzianina007 • folder Prezentacje dla dzieci • Data dodania: 10 mar 2013Podstawowe zasady zdrowego żywienia Każdy wie, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne.. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dzieci i młodzieży od 4 do 18 roku życia opracowana pod kierownictwem prof. Mirosława Jarosza to najlepsze źródło in.Profesjonalna i kolorowa prezentacja o porach roku z wyienienie zjawisk zachodzących w tym czasie.W oich zbiorach pozostałe 3 prezentacje utrzymane w tej samej konwencji.Poleca PREZEN~1 .PPT hig_osob .ppt zdrowy styl .pps Uswiadamianie dzieci na wesoło .pps rosliny_i_zwierzeta chronione .pps Drogowe ABC .ppt więcej plików z tego folderu.Potrzebuje też ruchu, ale i odpoczynku..

- poprawnie segreguje zdrowe i niezdrowe produkty żywieniowe.

Kilka minut sensowej ładnej opowieści.. Wskutek procesów trawiennych rozkładane są na aminokwasy, które wykorzystywane są do budowy nowych tkanek.. Każdy jest świetny.. Jedz produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.Zdrowe odżywianie - materiały edukacyjne dla dzieci.. ZakończenieW nauce o żywieniu przybyło wiele nowych dowodów na to, że warzywa i owoce powinny być podstawą zdrowego żywienia - dlatego też w dalszym ciągu umieszczane są one w pierwszym piętrze Piramidy dotyczącej żywienia.. Cel ogólny: rozwijanie mowy, rozwijanie sprawności fizycznej, wdrażanie do zdrowego odżywiania, wdrażanie do bezpieczeństwa podczas samodzielnego wykonania zadania, wdrażanie do uważnego słuchania, wdrażanie do wypowiadania się na określony temat, Cele operacyjne: Dziecko: zna zasady zdrowego odżywiania i .18.. Bada pewne składniki pożywienia, które mogą wpływać na nasze zdrowie.Dzieci i młodzież powinny spożywać średnio 4 -5 posiłków dziennie, najlepiej o stałych porach dnia.. - zapamiętuje i tworzy pary.. Poprzednia stronaPo odsłonięciu wszystkich kartoników dzieciom ukaże się hasło przewodnie zajęć: "Sport i zdrowe odżywianie, to dla człowieka ważne zadanie!".. 8.Wspólne tworzenie piramidy zdrowego odżywiania- naklejanie na szarym papierze przyniesionych przez uczniów ilustracji produktów żywnościowych..

Warzywa, owoce, piramida żywienia, witaminy, zdrowe produkty.

•Aktywność fizyczna •Prawidłowe odżywianie •Zrównoważona dieta • Odpoczynek •Brak używek i fast foodów.. Piramida kierowana jest do dzieci i młodzieży (4-18 lat), ich rodziców oraz personelu przedszkoli i środowiska .. Efekty podejmowanych działań (dziecko): - koncentruje uwagę na zadaniu.. Długo śpij, jedz z umiarem, Jedz warzywa, nie słodycze Na powietrzu bywaj często, I zażywaj dużo ruchu, A nie zaznasz chorób wcale Śpij gdy pora, wstawaj rano, I to będzie Twe zwycięstwo.. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt