Przeczytajcie uważnie wiersz i odpowiedzcie na pytania

Pobierz

Przeczytajcie je uważnie i odpowiedzcie ustnie na pytania:i nie zadbamy o środowisko, życie na Ziemi może być zagrożone.. Jeż się najeżył srodze: - Raczej na hulajnodze.. Taka malutka, srebrzysta biała, aż tu nagle oniemiała.. Przypomnijcie sobie numery alarmowe, których należy użyć w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.Dopasuj do słów wyjaśnienia ich znaczeń.. "Świnka skarbonka" Kasia dostała świnkę skarbonkę, Może ją nakarmimy?. Spróbujcie odpowiedzieć na pytanie: kto jest w utworze podmiotem lirycznym?. Wisława Szymborska "Jarmark cudów" Cud pospolity: to, że dzieje się wiele cudów pospolitych.. Kilka cudów w jednym: olcha w wodzie odbita i to że, odwrócona .Jeśli jednak tytuł widnieje nad wierszem wówczas można podjąć próbę odpowiedzi na kilka pytań: - czy forma tytułu jest twierdząca czy pytająca?. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.Słuchanie wiersza Wakacyjne rady Posłuchajcie uważnie wiersza i odpowiedzcie na pytania.. drewniane pajacyki, bezpieczne ręce taty, na biegunach koniki.. Cud jeden z wielu: chmurka zwiewna i mała, a potrafi zasłonić duży ciężki księżyc.. Kret skrzywił się ponuro: - Przyjedzie pewno furą.. - odczytajcie na głos te, które są wymienione w wierszu.. GRUPA V Przeczytajcie uważnie wiersz.Przeczytajcie uważnie wiersz "Samo-się-pisanie" i odpowiedzcie na pytania zawarte w ćwiczeniu 2, strona46,47-zeszyt ćwiczeń..

...Przeczytaj uważnie wiersz i odpowiedz na pytania.

Wskażcie wyrazy, które o tym świadczą.. Dzieci kochają aniołki.. Przeczytajcie uważnie wiersz pt. "Marsz do kosza" - podręcznik str. 12-13. bo Kasia jej nie karmiła.Zajęcia na 21 kwietnia 2020 r. J. polski Dzisiaj rozpoczniemy od czytania ze zrozumieniem.. Rozmowa na temat treści wiersza.. Posłużcie się swoją wyobraźnią i odpowiedzcie na pytania, posługując się tylko rzeczownikami.. W jakim celu Bóg stworzył człowieka?. Człowiek żeby patrzał Kiedy Bóg stworzył niebo z pląsającym obłokiem i ziemię różową o świcie i czarno-białą srokęPodręcznik: Przeczytajcie tekst ze str. 50.. POTRZEBNE NA JUTRO !. Nauczcie się pięknie czytać ten wiersz.Przeczytajcie wiersz Anny Bajer i porozmawiajcie na jego temat.. Prześledź wzrokiem uważnie każdy wers tekstu, każde kolejne słowo.Uważnie przeczytajcie wiersz "Ogród w Milanówku, lato" (s. 151).. - Oprócz pPrzeczytajcie bardzo uważnie wiersz Nad stawem Józefa Ratajczaka i odpowiedzcie na pytania znajdujące się obok wiersza.. Odpowiedzcie na poniższe pytania: - Na czym polega praca strażaka?. Odpowiedzi zapiszcie w zeszycie lub na kartce.. Hanna Łochocka Co można zrobić z ziemniaka?. Jan Brzechwa ,,Wiosna'' Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna.. W elementarzu na stronie 60 i 61 znajduje się opowiadanie Małgorzaty Węgrzeckiej "Naprzeciwko północy"..

Stanęły nad brzegiemPrzeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania.

Śmieją się im buzie.. Wiersza G. Koby "Rzeczka".. Jesteście detektywami.. Odpowiedzcie ustnie na pytanie 1 i 2 znajdujące się pod wierszem.. Przeczytajcie go uważnie i ustnie odpowiedzcie na pytania: - Jakie prawa mają dzieci?. Cud zwykły: w ciszy nocnej szczekanie niewidzialnych psów.. I słodką lemoniadę.. - król zapytał.. Gdy widzą czekoladę.. Odpowiedzcie na pytania poniżej utworu.. 1 str. 309 Obejrzyjcie teraz filmik, w którym recytuje ten utwór Wiktor Zborowski: Jedno ku błękitowi1 Zestaw 1 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.. Co widzę w wierszu?Przeczytajcie uważnie wiersz T. Plebańskiego " O statkach dużych i małych".. Spróbujcie odnaleźć w nim dotychczas poznane środki poetyckie - epitety i uosobienie.. Wiersz "Zaufałem drodze Wąskiej takiej na łeb na szyję z dziurami po kolana takiej nie w porę jak w listopadzie spóźnione buraki i wyszedłem na łąkę stała święta Agnieszka--- nareszcie --- powiedziała--- martwiłem się już że poszedłeś inaczej prościej po asfalcie autostradą do nieba --- z nagrodą do ministra i że cię diabli .Witajcie na dzisiejszych zajęciach .. Przeczytajcie teraz wiersz Joanny Kulmowej pt. "Człowiek żeby patrzał", a następnie odpowiedzcie na pytania: Jakie cuda stworzył Bóg?.

i pełnym zdaniem odpowiedzcie na zadane pytania.

Była sobie książeczka, a w tej książeczce płynęła rzeczka.. Edukacja matematyczna Temat: Układanie zadań do ilustracji.Zadania do wiersza J. Cygana "Kołysanka dla mamy".. Kłopot będzie z głowy.. Zadanie: przeczytajcie uważnie wiersz i odpowiedzcie na pytania kim jest podmiot liryczny w jakiej sytuacji wypowiada swój monolog kim są inni Rozwiązanie: pieśń xx jan kochanowski kim jest podmiot liryczny podmiotem lirycznym jest autor w Kim jest podmiot liryczny?. Ci,element zadania), dba o osiągnięcie wspólnego celu; uważnie słucha, co mają do powiedzenia inni, nie przerywa wypowiedzi kolegów, czeka na swoją kolej w zgłaszaniu pomysłów i spostrzeżeń.. Odpowiedzcie ustnie na pytania postawione w ćw.. Dzieci kochają landrynki.. - jak bezpiecznie korzystać z kąpieli w rzece, morzu, jeziorze?. Kochanowski łączy postawę epikurejską ze stoicką, stwierdzając że kiedy jest czas na zabawę - należy się bawić, ale zdarzają się momenty kiedy trzeba zrezygnować z .Przeczytajcie uważnie wiersz.. A my z ziemniaka robimy prosiaka, hipopotama, królika, krowę:Przeczytajcie wiersz pt. "Na zdrowie" i odpowiedzcie na pytania umieszczone pod tekstem Wiersz "Na zdrowie!". (załącznik nr 2) Karta zadań dla grupy I 1. przedmiot potrzebny w przedstawieniu, tło sceny teatralnej, inaczej scenografia, ubrania sceniczne aktorów, wydrukowany opis, streszczenie przedstawienia, zabiegi zmieniające wygląd aktora, np. makijaż, pierwszy występ aktora, ostatnia próba przed premierą, osoba czuwająca nad organizacją przedstawienia, czynności reżysera związane z .Przeczytajcie uważnie wiersz Juliana Tuwima pt.: "Dyzio marzyciel" i zastanówcie się co jest jego tematem?.

Na zadane pytania szukajcie odpowiedzi w wierszu.

Przeczytajcie uważnie wiersz Hanny Łochockiej pt. "Co można zrobić z ziemniaka"?. Przeczytajcie fragment wiersza Jacka Cygana pt. "Kołysanka dla mamy".. - Jaki jest numer alarmowy straży pożarnej?. nazwy statibw i zapiSz trzy pytania do tego tekstu.. bardzo się ucieszyła.. Nad stawem gładkim jak szyba wyrosły dwa smukłe drzewa.. Józef Ratajczak Nad stawem.. Ale świnka smutna była, - Kto to rzekł?. Otóż wiedzcie, że Hygieia yła to bogini zdrowia, A jej mądre zaleceniaDrogie dzieci, przeczytajcie wiersz a potem odpowiedzcie na pytania.. Podmiot liryczny jest najprawdopodobniej poetą, który udziela wskazówek Odpowiedź na zadanie z Między Nami 2Gdy już odpoczniecie po ćwiczeniach, to przeczytajcie uważnie wiersza G. Koby "Rzeczka" bądź poproście o pomoc rodziców i odpowiedzcie na pytania.. Odpowiedzcie ustnie na pytania 1 - 3.. Przeczytajcie uważnie wiersz I. Krasickiego "Hymn do miło ści ojczyzny".. 1. przeczytaj informacje na ternat transportu wodnego.. Małgorzata Strzałkowska Dawno temu, przed wiekami, Jak donoszą stare dzieje, Grecy, pośród wielu bogów, zcili boginię Hygieię.. PO morzach, rzekach, jeziorach i kanalach plywa wiele statków.. Przemyślcie pytania 4 - 6.. Na jednym słowik śpiewa, na drugi pluska ryba.. Nie zapomnijcie zapisać wyników śledztwa.. Podmiot liryczny jest najprawdopodobniej poetą, Odpowiedź na zadanie z Między nami 8 Kim jest podmiot liryczny?. - jak należy dbać o głowę i inne części ciała podczas upałów?. - Kiedy należy wezwać straż pożarną?. Przeczytajcie samodzielnie krótki tekst, a następnie odpowiedzcie na pytania, podkreślając właściwą odpowiedź na wydrukowanych kartach pracy lub uzupełniając zdania i wykonując rysunek.. Odpowiedzcie na pytanie Co najbardziej lubią dzieci?. Wąż syknął: - Ja nie wierzę, przyjedzie na rowerze.W elementarzu na stronach: 50 i 51 znajduje się wiersz Marcina Brykczyńskiego "O prawach dziecka".. - czy pojawia się w samym wierszu i w jakiej postaci?. - o czym trzeba pamiętać, aby się nie zgubić?Jan Kochanowski - ,,Pieśń XX'' - motyw zabawy W tym utworze widoczne są elementy filozofii epikurejskiej, która nakazywała cieszyć się dzisiejszym dniem oraz nie zajmować się planami na jutro.. Zapiszcie cytaty i objaśnienia: "Wspólne nasze istnienie w biedzieZadania na wtorek - 23.03.2021 r. Witamy Was we wtorek - 23 marca :) Edukacja polonistyczna - temat: "Wyruszamy w podróż - wędrówki z kompasem"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt