Ponumeruj wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze

Pobierz

Opieka staruszków nad chorym psem.. Wakat na stanowisku latarnika w Aspinwall niedaleko Panamy.. Profesor razem z grupą badaczy postanawiają oznakować grupę pingwinów Adeli, aby poznać dokładnie trasę ich zimowych wędrówek.. Napisz inne zakończenie książki - dla chętnych dzieci.1.. Zagadki z Gollumem 12.. Rozwiązanie zadania tekstowego.. Chociaż ta opowieść jest dziwna, wydarzyła się naprawdę.. Zaznacz na mapie Włoch trasy podróży Lampo.. Spotkanie trolli.. Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:1.. Pierwsza wizyta w domu kolejarza.3.. Rozwiązania zadań: 1-3, 8-11, 14-17, 19 oraz 20 zaznacz na karcie odpowiedzi zgodnie z informacjami zamieszczonymi na następnej stronie.. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. Ustalenie, co się wydarzyło w świecie realnym, a co - w świecie Narnii.. W każdym zadaniu poprawna jest zawsze tylko jedna odpowiedź.. Podążanie za Gollumem 14.7.. Napisz dalszy ciąg przygód Lampo.. Znalezienie czarodziejskiego pierścienia 11.. W tym celu zakładają ptakom obrączki, a także budują im zagrodę, do której następnie je zaganiają.Jeżeli w wyrażeniu występuje tylko mnożenie i dzielenie, to wykonujemy te działania w kolejności zapisu (od lewej strony do prawej).. Ucieczka 9.. Wpisz do diagramu litery i przepisz powstałe wyrażenie.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.1..

Ponumeruj wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze - Ćw.1/67 w zeszycie ćwiczeń.

Podróż na.Masz problem ze zrozumieniem utworu Zaczarowana zagroda?. Odwiedziny u cioci Eli.. Utrwal wiadomości dotyczących poznanych części mowy.. Ponumeruj zdania zgodnie z przebiegiem zdarzeń w książce.. Młodzieniec dzieli się chlebem z kaczkami.. Numer Wydarzenia Niedzielne wyprawy Skawińskiego do kościoła.. Jak możesz spełnić swoje marzenia?. Odpoczynek w Ostatnim Przyjaznym Domu 6.. Bohater wspominał swój tułaczy los.. Porwanie przez gobliny 8.. Decyzja zawiadowcy o wysłaniu Lampo na Sycylię.. Wygrana Bilba 13.. Burza a) schronienie w jaskini 7.. Odejmowanie liczby jednocyfrowej od dwucyfrowej z przekroczeniem progu dziesiątkowego metodą odliczania po 1, np. 32-3=32-1-1-1= Wykonanie obliczeń w zeszycie.. Przymusowe lądowanie.. Kaczor pomaga szewczykowi odnaleźć klucz.. Uratowanie małej Adele.Ta historia wydarzyła się we Włoszech, jest opowieścią o psie, który jak prawdziwy turysta potrafił podróżować koleją sam, po wielkim kraju.. Ostatni powrót Lampo do domu.. Sprawdź w książce jakie miasta odwiedził Lampo w czasie swoich podróży.. Wypadek w pociągu.. Nadaj tytuły przygodom Lampo.. Jeśli się pomylisz, postępuj zgodnie z informacjami zamieszczonymi na następnej stronie.. Uzyskanie zgody na pobyt Lampo na stacji.. Przybycie Gandalfa i krasnoludów 2.. 5.Opowieści z Narnii (ang. The Chronicles of Narnia, w Polsce znane także jako Opowieści z Narni) - cykl siedmiu powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa.Uważany za klasykę literatury dziecięcej oraz najlepszą pracę autora, sprzedał się w ponad stu dwudziestu milionach egzemplarzy w czterdziestu jeden językach.Ponumeruj wydarzenia zgodnie z kolejnością w książce..

Ustal ich kolejność zgodnie z treścią lektury.

a) Podane wydarzenia wpisz do przygotowanej tabelki we właściwej kolejności ( zgodnie z treścią lektury)-możesz przed lekcją przygotować tabelkę ,ołówkiem ponumerować .Przebieg zajęć: 1.Wstęp do zajęć- wprowadzenie: a) odczytanie tytułu utworu z plątaninki literowej - SZEWCZYK DRATEWKA.. Przyjazd Lampo do Marittimy.. W niektórych zadaniach podanych jest kilka odpowiedzi do wyboru.. 7.Wydarzenia w noweli Henryka Sienkiewicza 1.. Częste wycieczki do różnych stacji kolejowych Włoch i coraz większa sława psa.5.. ("O psie, który jeździł koleją ")7.. Pracownicy instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, podobnie jak nauczyciele w przedszkolach, zostaną objęci szczepieniami w pierwszym etapie Narodowego Programu .. Przygotowania do wyprawy 3.. Zapisz nazwy tych miast w kolejności alfabetycznej.. Lampo w domu owczarza.. bohaterów baśni: a) postać tytułowa, b) postacie drugoplanowe, c) postacie pozytywne, d) postacie negatywne.. Tajemnicze ucieczki ptaków.. Przyjaźń z zawiadowcą i jego rodziną.. Odpowiedzi do zadań 4-7, 12, 13, 18, 21 oraz 22 zapisz czytelnie i starannie w wyznaczonych miejscach w arkuszu egzaminacyjnym.7.. Szewczyk pomaga mrówkom naprawić mrowisko.. Budowa lodowego muru.. Ponumeruj wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze (O psie który jeździł koleją) WYPADEK W POCIĄGU PRZYJAZD LAMPO DO MARITTIMY PRZYJAŹŃ Z ZAWIADOWCĄ I JEGO RODZINĄ PODRÓŻE PSA DO RÓŻNYCH MIEJSCOWOŚCI WŁOCH WYSŁANIE LAMPO DO PALERMO OSTATNI POWRÓT LAMPO DO DOMU OPIEKA STARUSZKÓW NAD CHORYM PSEM URATOWANIE MAŁEJ ADELE plis szybkoZapisujemy wydarzenia w odpowiedniej kolejności: 1..

Porządkowanie tytułów zdarzeń zgodnie z kolejnością ich występowania w lekturze.

Życie codzienne w latarni.Wykonuj zadania zgodnie z poleceniami.. 7.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Napisz, o czym marzysz.. Wysłanie Lampo do Palermo.. Rozwiąż krzyżówkę dotyczącą lektury.. Łączenie zdarzeń z ilustracjami z książki (praca w grupach 2 - osobowych).. Rozmowa naczelnika stacji z zawiadowcą - rozkaz usunięcia psa.. Podróże psa do różnych miejscowości Włoch.. W każdym zadaniuZgodnie z komunikatem NFZ z 29.12.2020 r. utworzyliśmy listę rezerwową dla chętnych członków rodzin pracowników szpitala oraz pacjentów - wyjaśnia Szpliewicz w rozmowie z Onetem.Koronawirus w Polsce.. Zgubienie Bilbo Bagginsa 10.. Przybycie Lampo do Marittimy i przyjaźń z zawiadowcą.2.. 14.Praca w grupach- pokolorowanie rysunku zgodnie z podanym kodem.. Mrówki pomagają szewczykowi oddzielić piasek od maku.. - Rozmowa kobiety z czarownicą.. Zaznacz w ćw.3/67 trasę podróży lampo i podkreśl nazwę miasta, do którego pies ciągle wracał.. Dratewka pomaga pszczołom.. - Porwanie maleństwa przez ropuchę.. Połącz kropki.. Wyprawa do Turynu.4.. Pszczoły wskazują Dratewce właściwą pannę.. Przykład 2 Obliczmy wartość wyrażenia 17 - 4 + 5 , zgodnie z kolejnością wykonywania działań.Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się we Włoszech..

Przeczytaj podane w tabeli wydarzenia.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Przebudzenie.. .Zgodnie z regulaminem serwisu , rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów .Wydarzenia dzieją się na Antarktydzie na "stacji imienia profesora Dobrowolskiego".. 2.Wskazanie przez ucz.. Powrót psa do Marittimy.. Uwięzienie drużyny a) pomoc Gandalfa 5.. - Pojawienie się Odrobinki w kielichu kwiatu.. Pewnego dnia na stacji Marittima w środkowych Włoszech czekano na pociąg z Turynu.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Ponumeruj wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze.. Rozwiązania zadań: 4-7, 12, 13, 18, 21 oraz 22 zapisz czytelnie i starannie w wyznaczonych miejscach w arkuszu egzaminacyjnym.. Zadaniem uczniów jest chronologiczne uporządkowanie zdarzeń i ich zapisanie.. Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. uczeń potrafi wyodrębnić poszczególne wydarzenia wg ich chronologii.. W zagrodzie profesora było 35 .Uporządkuj wydarzenia z tekstu zgodnie z chronologią.Zauważ kiedy rozpoczyna się opowiadanie.. "Sejf z milionem w środku czyli bestseller 3b.. 2014-03-19 19:26:51 Wpisz do diagramu, zgodnie z kolejnością , pierwsze litery czasowników - POLSKI 2013-10-01 15:45:49Ustalenie kolejności wydarzeń w lekturze " Zaczarowana zagroda".. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które natychmiast zaprzyjaźniają się z pieskiem.Ponumeruj wydarzenia zgodnie z ich kolejnością w lekturze.. Wypadek i szczęśliwy powrót po długiej nieobecności.6.. Nie używaj korektora.. Marzenia o lataniu.. Rozwiązania zadań zapisuj długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt