Sprawdzian z mitologii klasa 5

Pobierz

Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaPlik 5 Mitologia test(1).doc na koncie użytkownika hohm • folder Testy i sprawdziany • Data dodania: 23 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.BIBLIA 1.. Pamiętaj o zasadach pisania listu.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Masz przed sobą test składający .. Odpowiedz.. Skomentuj.. 3.Jak miały na imię trzy siostry Zeusa?Test z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.. Napisz opowiadanie z dialogiem, którego akcja toczy się na wyspie cyklopa Polifema.. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Niektóre pytania są za łatwe na klasę 5. a niektóre pytania są za trudne.Część odpowiedzi jest bezsensownych (np. nie wiem, to będzie 4 ale od dołu czy od góry.nie wiem) Najgorszy test jaki widziałem w internecie z mitologii greckiej.. 1 SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ OPRACOWAŁY: Mirosława Puszkaruk, Małgorzata Koćmierowska, Agnieszka Rutkowska DROGI CZWARTOKLASISTO!. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Mit jest to: A.. 2.Jak nazywała się cudowna tarcza Zeusa?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. No i co z tego że są google?. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka..

12 pyta ...Sprawdzian z mitologii..... imię i nazwisko, klasa grupa A.

Opowieść starożytnych narodów o życiu bogów, ludzi i przyrody.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Bohater tekstu pochodzi z: A rodziny królewskiej, B z rodu mieszkańców Olimpu, C ze zwykłej rodziny.. Bardziej szczegółowoMITOLOGIA GRECKA KLASA 5. lotto 1 rok temu.. Rozwiąż test.. 9.Materialy dydaktyczne do nauczania matematyki w klasie 5 szkoly podstawowej z serii Matematyka z kluczem Rozne rodzaje zadan Zadania doSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Ja chyba dopiero będę miała ten spr.. Instrukcja dla ucznia 2 1.. Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Matematyka z plusem dla klas 4, 5, 6, 7, 8.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .A tymczasem na Olimpie bogowie zasiadają do stołów lub raczej, zwyczajem starożytnych, układają się na łożach z kości słoniowej, miękko wyścielonych poduszkami..

Miejscem akcji w znanych ci ...Mitologia dla klas 5 Pytania z zakresu mitologii dla klas 5.

Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Pytania zawarte w teście.nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie: 3.. 12 jest nieprawdą, boSprawdzian mitologiczny.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Dorota Grzesiak Data publikacji 2010-04-12 Średnia ocena 5,00 Pobrań .. (z 20 pytań powinien mieć taki test).. Udostępnij.. Inne tryby testu.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Połącz w pary: a) "Wielka wojna w kosmosie" 1) mit chiński b) "P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) "Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Główny bohater ma na imię: A Ares, B Mars, C Tezeusz.. 1.Jak nazywała się pierwsza para greckich bogów?. Wyślij zgłoszenie .Mitologia Grecka cz.1 kl.5; Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. B. Opowieść o postaciach fantastycznych, zakończona szczęśliwie.. Opis testu.. a) erynia b) egida c) elegia d) róg obfitości.. .Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią.. 0/10Matematyka z plusem.. Quiz w Poczekalni.. Dookoła ucztujących uwija się cudna para: bogini młodości Hebe i śliczny chłopczyk Ganimedes, ulubieniec Zeusa, którego on sam porwał z ziemi i uczynił .SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ..

Pobieraj sprawdziany z biologii do wydrukowania.Plik zawiera cztery dodatkowe karty pracy poświęcone mitologii Greków i Rzymian.

Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B .Moja Klasa (74687) Nick lub Pseudonim (80273) Problemy (874096) Rozwój Osobisty (480) .. jutro mam sprawdzian z Mitologi jestem w 5 kl. Możesz wyobrazić sobie, że jesteś .Sprawdzian dla klasy V - MITY GRECKIE.. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .stron i sa zakonczone wskazow-Sprawdziany dla ksiazki Puls Zycia klasa 5 - Nowa Era - Format testow PDF, sprawdziany gotowe do wydrukowania.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2.. 4.Słowa z uśmiechem 4,5,6 7 listopada 2014 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany Książka nauczyciela zawiera sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi oraz przykładowe wypracowania z poniższych działów:testy i sprawdziany • JĘZYK POLSKI 5 • pliki użytkownika viktus przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • TEST KOMP.. Opowieść ludowa o powstaniu różnych miejscowości.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .KLASA 5., 6..

Autorem tekstu jest: A wybitny znawca mitologii greckiej, B nauczyciel historii w szkole podstawowej, C uczeń 5. klasy szkoły podstawowej.

Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć musiał stoczyć walkę z Cerberem nie wolno mu było obejrzeć się za siebie w Hadesie było bardzo gorąco, a on nie mógł .Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Mnóstwo literówek.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt